قطعات صنعتی, معرفی-برند

معرفی برند TIMKEN

لوگو برند TIMKEN

برند TIMKEN

هنری تیمکن کالسکه سازی اهل سنت لوییس بود که موفق شد در سال ۱۸۹۸ رولبرینگ های مخروطی را جهت سهولت حرکت ارابه های سنگین وزن اختراع کند.

 

تصویر تیمکن موسس برند TIMKE

 

 

تیمکن متوجه شد که این اختراع در صنایع دیگر هم میتواند بسیار مفید باشد و در نتیجه او و پسرش ویلیام شرکت برینگ و محور تیمکن را در سال ۱۸۹۹ جهت تولید انبوه اختراع خود تأسیس کردند.

در سال 1901، هنگامی که صنعت خودروسازی بر صنعت کالسکه سازی غلبه کرد، این شرکت به ایالت اوهایو نقل مکان کرد. تیمکن و دو پسرش به دلیل نزدیکی به مراکز تولید خودروهای آمریکایی دیترویت و کلیولند و مراکز تولید فولاد آمریکا، این مکان را انتخاب کردند.

در سال 1917، این شرکت عملیات ساخت لوله و فولاد در اوهایو را برای کنترل بهتر بر روی فولاد مورد استفاده در بیرینگ خود شروع کرد. جنگ جهانی اول، تقاضا برای فولاد را افزایش داد و بر عرضه و قیمت آن در بازار تأثیر گذاشت.

تیمکن در اوایل دهه 1900 وارد بازارهای بین المللی شد و ابتدا مقدمات حضور خود را در بریتانیا، فرانسه و آلمان مهیا کرد. عملکرد رولبرینگ های مخروطی تیمکن در تجهیزات نظامی جنگ جهانی اول تأثیر خوبی بر بازار بیرینگ اروپا گذاشت. بعد از جنگ، بریتانیا به مقام شماره 2 در بازار جهانی تولید خودرو رسید و فرصتی را برای TIMKEN ایجاد کرد تا حضور خود را در بازار های اروپایی گسترش دهد.

در طول جنگ جهانی دوم، تولید تیمکن به طرز چشمگیری افزایش یافت تا بتواند همگام با تقاضای جنگ جلو برود. به عنوان مثال، هر ماشین جیپ ایالات متحده با استفاده از 24 بلبرینگ Timken ساخته شده بود. تیمکن برای بیش از 660000 جیپ ارتش آمریكا، بیش از 15.8 میلیون بیرینگ در طول جنگ تحویل داد.پس از جنگ، بخش عمده ای از ماشین آلات که تحت برنامه مارشال به اروپا منتقل شده بود، دارای بلبرینگ Timken بود که به تیمکن کمک می کرد تا در بازار بلبرینگ که رقبای اروپایی بر آن سلطه داشتند، حضور گسترده تری داشته باشند.

در تاریخ ۳۰ ژوئن ۲۰۱۴  این شرکت به اصرار سهامداران خود به دو شرکت تقسیم شد. در نتیجه ی تقسیم تیمکن، هم اکنون بخشی از شرکت با نام تیمکن به تولید رولبرینگ می پردازد و بخش دیگر با نام استیل تیمکن در زمینه تولید فولاد فعالیت می نماید.TIMKEN با شعار “جایی که شما بازمیگردید” به سبب نو آوری در رقابت با دیگر تولید کنندگان بلبرینگ صنعتی در دنیا فعالیت می کند.

امروزه شرکت آمریکایی Timken در زمینه تولید بیرینگ، درایوهای چرخ دنده، سیستم های روانکاری خودکار، تسمه، زنجیر های صنعتی، کوپلینگ و محصولات حرکت خطی فعالیت میکند و طیفی از خدمات بازسازی و تعمیر پاورترین را ارائه می دهد.

همچنین این شرکت با ناسا برای کشف اسرار سیاره مریخ نیز همکاری دارد.

 

♦ مقاله فوق در واحد تحقیق و توسعه شرکت آرمان روشن تجارت راد (بلبرینگ ایران) تهیه و تنظیم گردیده است.

♦ استفاده از مقاله فوق با ذکر نام بلامانع میباشد.

 

برای اطلاع از قیمت بلبرینگ های NSK و خریداری آن ها می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید: 

09031915592

0983 76 66 021

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *